Гетманцев не бачить іншого виходу для фінансування Сил оборони, крім підвищення податків

Гетманцев не бачить іншого виходу для фінансування Сил оборони, крім підвищення податків - INFBusiness

Голова Комітету ВР з питань фінансової, податкової та митної політики  Данило Гетманцев заявив, що у влади більше не залишилося жодних дієвих рішень для фінансування Сил оборони, крім підвищення рівня оподаткування. Ситуацію з оподаткуванням він назвав катастрофічною. Каже, що за 2024 рік потрібно зібрати з українців навіть не десятки, а сотні мільярдів гривень. 

Про це Гетманцев сказав на Банківському форумі від ЕП. Присутніх на зустрічі  економістів і фінансистів така заява шоувала. 

“Насправді у нас катастрофічна ситуація з видатками на фінансування для безпеки й оборони. У нас величезна діра в бюджеті, і це, певно, не десятки мільйонів, це сотні мільйонів. Це сотні мільярдів, які нам треба зібрати”, – сказав Гетманцев. 

Він пояснив, що робити детінізацію для поповнення бюджету країни недостатньо. А вмикати друкарський станок та девальвувати гривню ніхто не буде.

“Немає інших рішень для фінансування Сил оборони, крім податків. У нас, фактично, хороших рішень не залишилося. І ми з вами повинні бути свідомі в цьому”, – заявив голова фінкомітету. 

Де знайти 300 мільярдів

Раніше Гетманцев анонсував значне підвищення податків для українців. Зокрема, піднімуть військовий збір, який громадяни України сплачують з 2014 року. Голова фінкомітету каже, що його пропозиції будуть “радикальними”. За його словами, що до кінця цього року на фінансування української армії потрібно додатково виділити щонайменше 300 млрд грн. Для цього доведеться підвищити як видаткову, так і дохідну частину бюджету.

Водночас експерти вважають, що Гетманцев лукавить. Для прикладу, економіст Михайло Кухар зауважив: пересічна людина, яка взагалі нічого не розуміє в економіці, дійсно думає, що в Україні справді величезний дефіцит бюджету. Але в Україні немає нестачі коштів. Бюджет покривається зовнішніми джерелами. На початку 2023 року ми очікували 30 мільярдів доларів допомоги від Міжнародного банку, а наприкінці прийшло більш ніж 50. А підвищувати податки Гетманцев прагне для того, щоб придушити бізнесменів, не лояльних до нього. 

Також відомий підприємець Михайло Глущенко упевнений, що перед підвищенням податків Гетманцев має відзвітувати перед українцями, куди влада діває гроші.  

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *