Адвокат Ростислав Кравець про тітушок у ТЦК: якщо це військові, то за законом мають бути у формі

Адвокат Ростислав Кравець про тітушок у ТЦК: якщо це військові, то за законом мають бути у формі - INFBusiness

Український адвокат, старший партнер адвокатської компанії “Кравець і партнери” Ростислав Кравець вважає, що дії цивільних, які втручаються у мобілізаційні заходи, які проводять представники ТЦК та СП з правоохоронцями, є незаконними. Незалежно від того, йдеться про “тітушок” чи охоронні структури при військкоматах. На його думку, якщо це військовослужбовці, які виконують службові обов’язки, то вони не мають права перебувати в цивільному одязі.

Про це йдеться в матеріалі Інформатора “Новітні “тітушки” на службі ТЦК та поліції: чи існує це явище в Україні і в чому його небезпечність”. В Україні зростає занепокоєння через велику кількість випадків залучення “тітушок” до бійок біля військкоматів. Ці цивільні особи, які діють на підтримку військових або правоохоронців, часто беруть участь у насильницьких сутичках з людьми, які протестують проти мобілізації.

“Об’єктивно і ймовірно, що цими цивільними можуть бути і ті ж співробітники роти охорони, які не носять військову форму, чи це ДФТГ – (добровольчі формування териториальної громади – ред.), які сформовані і знаходяться при військових частинах… Зазначу, що знаходження військовослужбовців у цивільній формі, протирічить статуту Збройних сил України”, – розповів Кравець.

Адвокат також додав, що аналіз відео конфлікту біля ТЦК в Одесі свідчить про ймовірне перевищення повноважень з боку його представників. Як зазначає адвокат, подібні випадки трапляються по всій країні, а правоохоронці не реагують належним чином, не втручаючись на території ТЦК і СП та не звільняючи незаконно затриманих осіб. Така бездіяльність лише погіршує ситуацію і може призвести до подальшого ескалації конфліктів.

“Вони [представники ТЦК та СП] не мають права силоміць когось утримувати. Вони такими повноваженнями не наділені – якимось чином обмежувати свободу пересування людини. Це можуть зробити виключно правоохоронні органи, представники ТЦК до таких органів не відносяться”, – прокоментував він.

Сутичка працівників ТЦК та медиків в Одесі

Нагадаємо, 11 червня в Одесі стався конфлікт між співробітниками ТЦК Київського району та бригадою швидкої допомоги. Медики приїхали за викликом у ТЦК, але їх не відпускали. У результаті між сторонами зав’язалася бійка. На одному з відео бійки, які поширилися в соцмережах, видно, як до одного медика ззаду підбігає чоловік у цивільному та б’є його по голові. А коли той падає на землю, інший молодик починає бити лікаря ногами та руками, поки його не відтаскують інші. 

Одеський ТЦК повідомив, що разом із правоохоронцями з’ясовують подробиці масової бійки. У повідомленні йдеться про “порушення громадського порядку на прилеглій території Київського РТЦК та СП м. Одеса”.

Співробітники медичних бригад “швидкої допомоги” Одеси розповіли свою версію бійки під територіальним центром комплектування (ТЦК) 11 червня. За словами медиків, військові не віддавали їм травмованого чоловіка та намагалися затримати. А ще місто може взагалі залишитися без швидкої, оскільки броні у медичних співробітників немає.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Однак, кому саме його інкримінують – медикам, військовим чи якимось третім особам – не уточнюють.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *