У Раді зареєстрували законопроєкт про економічне бронювання

У Раді зареєстрували законопроєкт про економічне бронювання - INFBusiness

Група депутатів зареєструвала у Верховній Раді законопроєкт «Про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки» (№11331), який передбачає концепцію економічного бронювання військовозобов’язаних від мобілізації.

Про це повідомив голова Комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха у Facebook.

«У законі ми заклали концепцію «економічного бронювання», яка дозволить зберегти для економіки важкозамінних спеціалістів», — зазначив він.

За словами парламентаря, бронювання працюватиме наступним чином:

 • кожен субʼєкт господарювання, який сплачує підвищений військовий збір у 20 тис. грн на місяць за працівника, має можливість його забронювати;
 • сплата підвищеного збору відбувається не працівником, а самим бізнесом, який сам визначає, хто для нього найбільш критичний, і підтверджує це відповідними податками;
 • бронювання поширюється на кожен субʼєкт господарювання, що нівелює проблему, наприклад, з неможливістю броні для представництв міжнародних компаній чи ФОПів. Останні можуть забронюватися, якщо підтвердять реальне ведення діяльності протягом останнього року;
 • відсоткову межу заброньованих та процедуру визначатиме Кабмін. Механіка сплати підвищеного військового збору окреслена у пов’язаному законопроєкті №11332 «щодо особливостей сплати воєнного збору за бронювання військовозобов’язаних».

Як наголосив Наталуха, ці законопроєкти є результатом піврічної роботи великої команди людей, які проводили консультації, моделювали різні сценарії та вели діалог як з урядовцями, так і з бізнесом.

Незабаром додадуть два альтернативних законопроєкти, що будуть включати:

 • модель із бронюванням за рівнем зарплати у понад 35 тис. грн,
 • змішану модель — 35 тис. грн зарплати для найманого працівника, 20 тис грн військового збору для ФОП.

Депутат також зазначив, що у законі «Про промислову політику» буде вичерпний перелік інструментів та механізмів, за якими держава зможе підтримувати українського виробника:

 • Нарешті визначатиметься перелік стратегічних галузей промисловості України.
 • Створюється Державний фонд розвитку промисловості, який надаватиме позики, гранти та іншу допомогу перспективним проєктам.
 • Запроваджується система спеціальних інноваційних та інвестиційних контрактів між Кабінетом Міністрів України та інвесторами.
 • Для критичних технологій впроваджується програма співфінансування проєктів на пільгових умовах.
 • Текст законопроєкту поки що не опублікований на сайті парламенту.

  Источник: www.agroportal.ua

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *