В Україні створюють реєстр забруднених земель і впроваджують масову оцінку угідь

В Україні створюють реєстр забруднених земель і впроваджують масову оцінку угідь - INFBusiness

Основним напрямом Стратегії розвитку агропродовольчого сектору до 2030 року щодо впровадження земельної реформи є відновлення забруднених внаслідок воєнних дій земель для безпечної роботи аграріїв.

Про це повідомила заступниця міністра аграрної політики та продовольства України Людмила Шемелинець під час презентації стратегії, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

«Ще одне завдання — забезпечення прозорого інвестиційно привабливого ринку землі та спрощення процедур відведення земельних ділянок, особливо для ефективного розвитку аграрного сектору після завершення воєнного стану», — додала вона. 

За її словами, вже створюється реєстр, куди будуть внесені відомості про забруднені земельні ділянки.

«Перед нами стоїть завдання розмінування, обстеження земель щодо їх придатності  для використання та відновлення угідь. Також серед основних завдань — завершення інвентаризації земель», — зазначила Людмила Шемелинець.

Заступниця міністра наголосила на важливості вільного доступу до інформації про ринок земель сільськогосподарського призначення та оцінки вартості ділянок.

«Вже запущений моніторинг ринку земель. Система відображає інформацію про кількість проданих земельних ділянок сільськогосподарського призначення, їхню площу та середню ціну за гектар. Кожні два тижні публікується оновлена інформація. Вже ведеться робота над запуском моніторингу земельних відносин, який буде містити дані про стан справ у сфері земельних відносин від 9 різних суб’єктів: Державного земельного  кадастру, Мін’юсту, Державної судової адміністрації, ДПС, Держводагентства, Держстату та ін. Це дозволить більш комплексно розуміти стан, динаміку та проблемні питання в земельній сфері на рівні територіальних одиниць і оперативно реагувати та приймати ефективні  управлінські рішення. Дані моніторингу будуть публічними, що дозволить покращити і громадський контроль за діяльністю органів влади», — зауважила Людмила Шемелинець. 

Щодо оцінки вартості землі, то, за її словами, на завершальному етапі запровадження пілотного проєкту щодо масової оцінки земель. Проєкт визначатиме критерії оцінки земель, щоб вона була максимально наближена до ринкової.

Людмила Шемелинець додала, що за ініціативи Мінагрополітики Держгеокадастром запущено портал Національної інфраструктури геопросторових даних, в якому вже зареєстровано 95% територіальних громад. Це ефективна система, яка містить 40 видів різної інформації. Про землю, дороги, заповідники, лінії електропередач тощо. Одне із завдань Мінагрополітики — інтеграція геопорталу з іншими державними реєстрами та синхронізація з відповідними європейськими системами.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *