росія витісняє Україну зі світових ринків збуту соняшникової олії

росія витісняє Україну зі світових ринків збуту соняшникової олії - INFBusiness

російська соняшникова олія почала суттєво переважати на головному для української олії ринку — індійському.

Про це розповів керівник бізнес-проєктів ІА «АПК-Інформ» Андрій Купченко.

«З 2022 року на світовому ринку відбувається перерозподіл потоків соняшникової олії, пов’язаний безпосередньо з логістичними обмеженнями в Україні… Поточного сезону експорт української соняшникової олії до Індії скоротився на 24%, тоді як приріст експорту російського продукту в цьому напрямку становив майже 3 рази», — повідомив експерт.

Ще один ринок, на якому російська олія стала переважати, — китайський. Як зазначив Купченко, з початку поточного сезону експорт української соняшникової олії в цьому напрямку скоротився на 70%, проте відвантаження російської також зменшилося (приблизно на 40%).

Водночас українська соняшникова олія зміцнила позиції на турецькому ринку.

«Постачання олії з України до Туреччини протягом останніх 2 сезонів значно збільшилось, потіснивши російський продукт», — зазначив спікер.

За його словами, ще один ринок, на якому і Україна, і росія збільшують свою присутність, — це єгипетський. Цього сезону експорт української олії в цьому напрямку збільшився практично в 7 разів, російської — приблизно удвічі. Однак російський продукт переважає на ринку Єгипту, уточнив експерт.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *