Підвищення ставки акцизного податку на пальне не вплине на ціни

Підвищення ставки акцизного податку на пальне не вплине на ціни - INFBusiness

Підвищення ставки акцизного податку на пальне, перший етап якого передбачене законопроєктом з 1 липня, значно не вплине на вартість бензину та дизпального.

Таку думку висловив експерт з ринку пального Сергій Куюн під час брифінгу «Ринок пального в Україні: чи підвищаться ставки акцизного податку та яких цін варто очікувати?» в Медіацентрі.

«Всі розуміють, що цього року Україна має велику дірку в бюджеті, цифри озвучуються від 200 до 400 млрд грн, тож уряд шукає можливості, щоб заповнити цей фінансовий вакуум. На жаль, це можна зробити тільки за рахунок внутрішніх резервів і ці гроші потрібно на потреби оборонного комплексу. Адже кошти, які ми отримуємо від західних партнерів цільовим чином використовуються лише на гуманітарні потреби. Тому з’явилася потреба в підвищенні податків, в тому числі і на пальне», — зазначає Сергій Куюн.

За його словами, зміни, які запропоновані законопроєктом, в другому півріччі 2024 року дозволять залучити додатково в бюджет України 37 млрд грн акцизу та ПДВ. 

«Згідно законопроекту з 1 липня планується перший етап цього підвищення ставки акцизного податку на пальне. Але це не означає, що буде підвищення цін на пальне. Запропоновано впровадити збільшення податку на бензин 1,5 грнл, дизпальне — 2 грнл. Податкова складова підвищується, але цінова ситуація залежатиме від кон’юнктури ринку на момент введення цих податків. Зараз світова ціна на пальне тримається на досить низьких рівнях, якщо в березі вона була 93 $барр то зараз 80 $барр», — пояснює експерт.

Він додає, що навіть якщо ці витрати перекласти на  поточні ціни, то це незначне підвищення, адже коливання цін в 1,5-2 грнл є буденними для паливного ринку.

Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *