Експорт соняшникової олії з України перевищив довоєнні обсяги

Експорт соняшникової олії з України перевищив довоєнні обсяги - INFBusiness

З України в травні 2023/24 МР було експортовано 714 тис. т соняшникової олії (+14% до показника у квітні), що стало максимальним місячним обсягом із січня 2021 року.

Як повідомляють аналітики ІА «АПК-Інформ», в цілому за всю історію експорту даної продукції з країни це третій за величиною місячний обсяг відвантажень.

Загалом за підсумками вересня-травня 2023/24 МР з країни було експортовано рекордні для вказаного періоду 5,14 млн т соняшникової олії.

«Одним із основних факторів, що сприяв активному експорту продукту поточного сезону, став високий попит на соняшникову олію на тлі її конкурентної вартості порівняно з іншими рослинними оліями. Крім того, стабільна робота українських портів забезпечила практично безперебійне відвантаження продукту», — пояснюють фахівці.

З огляду на майже рекордні темпи переробки соняшнику в сезоні-2023/24 та нижчий урожай олійної торік щодо довоєнного рівня, запаси цієї культури на початок червня, за оцінкою експертів, є мінімальними за багаторічний період. Таким чином, у червні-серпні 2023/24 МР очікується скорочення переробки та, відповідно, пропозиції соняшникової олії, причому не тільки з України, а й з Причорноморського регіону в цілому.

Зазначається, що ключовим ринком для реалізації української продукції поточного сезону залишаються країни ЄС із часткою 60% (40% у попередньому сезоні). Експорт олії у цьому напрямку збільшився на 81%. Водночас для Євросоюзу Україна є основним постачальником соняшникової олії з часткою 93% проти 89% у попередньому сезоні (за даними Єврокомісії).

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *